Ak Čína akceptuje všetky požiadavky, Spojené štáty budú spokojné

„Môj základný prípad je naďalej taký, že budeme mať dohodu o obchode,“ povedal Bullard, člen hlasovacieho výboru centrálnej banky Federálneho výboru pre otvorený trh, ktorý sa konal v tomto roku, na adresu v Klube zahraničných korešpondentov v Hongkongu.
 
amerika

„Myslím, že je to dobré pre Čínu aj USA,“ dodal.
 
Bullard tiež povedal, že Čína by mala akceptovať požiadavky USA v obchodných rozhovoroch s cieľom prilákať viac zahraničného kapitálu a povedať, že krajina bude žať obrovské výhody.
 
„Vytvoria dôveryhodnosť v obchode v Číne a ubezpečia zahraničných investorov, že môžu investovať v Číne a zaobchádzať s nimi primerane,“ povedal v odpovedi na otázky divákov.
 
“A naozaj dobré veci by sa pravdepodobne dali pre čínsku ekonomiku napredovať,” povedal.
 
Dodal, že na makroekonomickej úrovni by sa Čína mala dohodnúť na všetkom, o čo ju požiadalo USA „Ak by sa tak stalo, videl by som modrú oblohu vpred pre čínsku ekonomiku,“ uviedol.
 
Riziko pretrvávania sadzieb
Upozornil, že existuje riziko, že tarify budú pretrvávať, čo by mohlo byť niečo, čo by Fed musel riešiť.
 
vlajka

“Povedal by som, že ak uvidíme, že hlavné obchodné prekážky zostanú na mieste, museli by byť aspoň šesť mesiacov predtým, než sa začnete skutočne starať o to z hľadiska menovej politiky,” povedal.
 
Je to prirodzené v rokovacom rámci, že by ste videli veľa manévrovania tesne pred dosiahnutím dohody a dúfam, že práve teraz to pozorujeme.
„Ale ak by sa to zhoršilo do trvalých obchodných prekážok, ktoré by výbor musel zvážiť a prispôsobiť,“ povedal s odkazom na FOMC. “Ale to by bolo na ceste, keby sa to stalo.”
 
Neschopnosť Spojených štátov a Číny uzavrieť svoj obchodný konflikt – teraz viac ako rok stará – vyvolala nové obavy z globálnej ekonomiky . Prezident Donald Trump začiatkom tohto mesiaca zvýšil sadzby z 10% na 25% z čínskeho tovaru v hodnote 200 miliárd dolárov, pričom Peking odplatil . Trump ohrozil ďalšie kroky, ktoré Morgan Stanley povedal, že by mohli spôsobiť globálnu recesiu.