Ochrana údajov, verzia Google

Americký internetový gigant povedal, že bude "zapadnúť" do sociálnej siete Google+ pre spotrebiteľov, ktorí nedokázali získať zmysluplnú trakciu po tom, čo bol spustený v roku 2011 ako výzva pre Facebook.

google
 
Hovorca spoločnosti citoval „významné výzvy pri vytváraní a udržiavaní úspešnej služby Google+, ktorá spĺňa očakávania spotrebiteľov“ spolu s „veľmi nízkym používaním“ ako dôvodom tohto kroku.
 
V marci, bezpečnostný audit odhalil softvérovú chybu, ktorá dala aplikácie tretích strán prístup ku Google+ súkromný profil dátové ľudia chcel zdieľať len s priateľmi.
 
"Našli sme žiadny dôkaz, že by každý vývojár vedel o tejto chybe, alebo zneužil API, a nenašli sme žiadny dôkaz o tom, že by boli akékoľvek údaje o profile zneužité," povedal v blogovom príspevku.
 
Týkalo sa to aplikačného programového rozhrania pre sociálnu sieť.
 
Príslušné údaje boli obmedzené na voliteľné polia profilu, vrátane mena, veku, pohlavia, zamestnania a e-mailovej adresy.
 
Informácie, ku ktorým bolo možné pristupovať, neobsahovali príspevky, správy ani telefónne čísla, uviedol hovorca.
 
Tlak súkromia
 
Wall Street Journal oznámil, že vedúci pracovníci spoločnosti sa rozhodli proti tomu, aby upozornili používateľov skôr, kvôli obavám, ktoré by zaujali regulačné orgány a porovnávali škandály v oblasti ochrany osobných údajov na Facebooku.
 
Začiatkom tohto roka Facebook pripustil, že desiatky miliónov používateľov mali osobné údaje unesené Cambridge Analytica, politickou firmou pracujúcou pre Donald Trump v roku 2016.
Každý rok posielame používateľom milióny oznámení o ochrane súkromia a bezpečnostných problémoch.

vyhledávač
 
Aplikácie prispôsobené na rozšírenie služby Gmail budú tiež čeliť novým pravidlám týkajúcim sa manipulácie s údajmi a budú podliehať hodnoteniam bezpečnosti podľa spoločnosti.
 
Aplikácie na používanie smartfónov so systémom Android, ktoré vyhľadávajú údaje z telefónu alebo SMS, budú musieť spĺňať prísnejšie pravidlá, pokiaľ ide o hovory alebo textové správy.