Priečková fasáda a jej výhody

Ak sa pozriete na nové projekty a nové budovy je úplne jasné, že trendom sú sklo-hliníkové priečkové fasády MB-SR50 Lmmont. Určujú vzhľad budúcnosti. Majú množstvo výhod, ktorý je aj zaujímavý dizajn. Výhodami je dostatok svetla, trvanlivosť fasády, jej rýchla montáž a mnohé iné vlastnosti. Nevýhodou je, že pri nekvalitnom návrhu a neodbornej montáži sa nedostatky odstraňujú veľmi komplikovane, čo prináša množstvo financií.

images

Každý investor musí dopredu zvážiť, komu takúto realizáciu zverí a musí pochopiť, že nížka cena a lacný prístup sú len spojené s nekvalitou a drahými opravami. Musí tam byť znalosť statiky, teplotechniky, hydrodynamiky, či požiarnej bezpečnosti. Väčšina sklo-hliníkových fasád sa využíva vo verejnom sektore, akými sú administratívne budovy alebo obchodné nákupné centrá. Tieto prvky sa určujú od statického zaťaženia, napíklad tlak a sanie vetra, výška budovy a hmotnosť. Takýto projekt je schopný spraviť len špecializovaný pracovník s dostatočnými skúsenosťami, aby nepodcenil nič podstatné a fasáda po jeho namontovaní spĺňala všetky bezpečnostné požiadavky a normy. Na trhu existujú aj prevetrávané fasády. Je to hit mnohých budov. POznáte druhy prevetrávaných fasád? Asi nie.

feature_170_galleryone

Existujú keramické prevetrávané fasády, bondové prevetrávané fasády, veľkoformátové prevetrávané fasády a sklenené prevetrávané fasády. Výhody prevetrávaných fasád sú rôzne, napríklad budova lepšie dýcha a zbavuje sa nadmernej vlhkosti, šetrí energie pri vykurovaní, veľmi trvanlivé sú kvalitné obkladové dosky, farbostárosť dosiek, rýchla a presná montáž a máte na výber z veľkého množstva prevetrávaných fasád, farieb a materiálov. Prevetrávaná fasáda má vzduchovú medzeru medzi tepelno-izolačnou vrstvou, ktorá sa spravidla pohybuje okolo päťdesiat milimetrov. Prevetrávaním sa budova cirkuluje pomocou obkladového plášťu a medzerami medzi jednotlivými doskami. Už ste si vybrali tú vhodnú fasádu pre váš nový projekt? Určite áno.