4 zaujímavé fakty o kryptomenách

Kryptomeny. Pojem, ktorý je zahalený pod rúškom tajomnosti. Keď príde reč na kryptomeny, len málokto sa vie v tejto problematike spoľahlivo orientovať. V tomto článku vám chceme predstaviť 4zaujímavé fakty o kryptomenách, ktoré vám môžu pomôcť ľahšie preniknúť do tajov tejto tematiky. Kryptomeny sú fenoménom, ktorý je čoraz častejšie skloňovaný v médiách i na iných miestach. Ide vskutku o zaujímavú tému a na jej porozumenie je určite potrebné viac, ako len prečítať jeden článok. Tento článok vám, samozrejme, môže pomôcť. Možno sa tomuto textu podarí vznietiť v čitateľovi plamienok zvedavosti, ktorý postupne zmocnie v mohutný plameň pochopenia oblasti kryptomien. Nech už to bude akokoľvek, autor tohto článku skromne dúfa, že sa čitateľovi článok bude páčiť. Tu sú naše fakty:

bitcoin

1. Existuje niekoľko druhov kryptomien– V roku 2009 sa objavil Bitcoin ako prvá kryptomena. Tento počin odštartoval vznik celej škály kryptomien, keďže Bicoin ako open-software bol pomerne ľahko replikovateľný.

měna

2. Kryptomeny môžu byť použité na nákup reálnych vecí– Okrem Islandu sú kryptomeny legálne na celom svete a môžu byť používané na trhu ako reálne platidlo. Nákup reálnych, bežných vecí za kryptomeny vôbec nemusí byť niečím nezvyčajným.

3. Kryptomeny sú stále pomerne nestabilné – Hodnota kryptomien neustále kolíše a nie je konštantná. Po obdobiach vysokej hodnoty kryptomien nasledujú obdobia nižšej hodnoty. Práve obdobia, keď hodnota kryptomien závratne klesá, plodia odporcov tohto druhu mien, ktorý tvrdia, že jedného dňa môžu kryptomeny úplne stratiť hodnotu.

elektronické peníze

4. Nikto nevie, kto vytvoril Bitcoin – Ako tvorca Bitcoinu je známy človek menom Satoshi Nakamoto. Jeho pravá totožnosť ale do dnešného dňa ostáva záhadou. Totožnosť tvorcu prvej kryptomeny je predmetom debát a teórií a aj keď jestvuje mnoho verzií, kto naozaj bol (alebo je) tvorcom Bitcoinu, nič nie je isté ani podložené overiteľnými faktami.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.