Ako čo najefektívnejšie riešiť kompenzáciu za meškanie letu?

Medzi veľmi častú, ak nie najčastejšiu, komplikáciu, ku ktorej dochádza na letiskách, je meškanie letu. Ešte horším prípadom je jeho úplné zrušenie. V oboch prípadoch máte nárok na náhradu za meškanie letu ClaimCloud. Viete ako všetky vybavovačky vybaviť čo najrýchlejšie a najvýhodnejšie? Celkovo máte tri možnosti.

Muž v obleku podáva ruku osobe sediacej oproti nemu za stolom.jpg

Dá sa to aj po vlastnej línii

Prvou a zdanlivo najvýhodnejšou cestou je, že si kompenzáciu budete riešiť sami. Určite sa to dá. Pripravte sa však na to, že komunikácia s leteckou spoločnosťou nie je najjednoduchšia. Ak si aj naštudujte všetko potrebné, neznamená to, že sa k svojim peniazom naozaj dostanete. Spoločnosť si môže vymyslieť milión dôvodov, pre ktoré údajne na náhradu nemáte nárok. Ak nemáte právnické vzdelanie, poradíte s len veľmi ťažko.

Firma so špecializáciou na kompenzácie

Nehovoríme o právnickej kancelárii. Ide o firmy, ktoré sa špecializujú len na tento typ problémov. Ide o veľmi dobré riešenie, pretože je omnoho lacnejšie ako právnik a na druhej strane vaše šance na získanie peňazí výrazne narastajú. Ak sa rozhodnete pre toto riešenie, vždy si dopredu zistite ako funguje platenie za tieto poskytnuté služby. Najlepšou alternatívou je, že si firma vezme províziu iba v prípade, keď kompenzáciu vybaví. Platby dopredu nemusia byť výhodné vôbec.

Žena v bielej blúzke a modrom saku s modrými očami pozerá na dve osoby sediace oproti nej.jpg

S právnikom nemáte istotu

Ak máte svojho „osobného“ právnika, pri ktorom viete, že vás neošklbe aj o posledné euro a daný problém bude riešiť so všetkou vážnosťou, môžete požiadať aj o jeho služby. Ak sa však chcete nakontaktovať na neznámu právnickú kanceláriu, môžete skôr prerobiť ako zarobiť. Nevýhodou je i to, že právnici, ktorí sa venujú širokej oblasti sporov, nemusia mať dostatočné poznatky v takejto špecifickej záležitosti. Právnické služby navyše nepatria k tým najlacnejším, takže táto verzia riešenia kompenzácie naozaj nemusí byť pre vás výhodná.