Ako na zdravé a krásne nechty?

Symbolom ženy je krása. A ku kráse patria aj nechty! Hlavne v tejto dobe za na nechty pozerá viac ako kedykoľvek predtým. Niektoré ženy si dajú urobiť umelé a tým ich starostlivosť o ruky skončila. Dnes plnia ruky aj reprezantívnu funkciu a o to viac by sme o ne mali dbať. Buďte prírodné a pozrite sa s nami na to, ako udržať prirodzené nechty zdravé a krásne.
Je dôležité spomenúť, že s nechtami veľmi často súvisia práve problémy s rukami. Ak nemáme vyživené ruky, ani nechty nemôžu byť pekné a zdravé.laky.jpg
Prvý krok, ktorý môžete robiť denne )napríklad keď si pôjdete ľahnúť do postele) je krémovanie si rúk. Nie len, že suché ruky nevyzerajú dobre, ale krémy hydratujú a vyživujú aj nechty. Zároveň si ruky tak premasírujete a rozprúdite krvný obeh.  To znamená rozprúdenie krvi a zvýšený prísun živín, čo prospieva rukám ako takým, nie iba nechtom. V zime ruky chráňte pred chladom kvalitnými teplými rukavicami. Predídete tak praskaniu a vysušovaniu kože.
Raz do týždňa by ste si mali nájsť čas na parafínový zábal alebo kúpeľ prstov v olivovom oleji (aspoň desať minút). Zvýšiť účinnosť hydratačných zábalov môžete tak, že ich aplikujete pred spaním a nasadíte na ne bavlnené rukavice.
 Aby sa vám ruky zbytočne nevysušovali, kupujte mydlá bez obsahu alkoholu a pri práci s agresívnymi čistiacimi prostriedkami používajte ochranné rukavice (jednorazové alebo na viac použití).červené nehty.jpg
Zádery neodkladne vydezinfikujte! Na upokojenie okolia je dobrý olej z čajovníka.
Proti lámavosti pomôže nechty prelakovať a hlavne vyživiť. Odporúča sa doplniť zinok, železo a hitom posledných rokov je aj biotín. Lámavé nechty pilníkujte iba šetrným papierovým alebo skleneným pilníkom. Klasické železné narúšajú štruktúru lámavého nechtu smerom od kraja do stredu.
Odlakovače vo všeobecnosti nie sú pre nechty priaznivé, ak už musíte nechty odlakovať tak si vyberte odlakovač bez acetónu.