Ako rozbehnúť vlastný biznis za desať dní

Najdôležitejším rozhodnutím pri rozbiehaní vlastného biznisu je premyslieť si, v akej oblasti sa chcete realizovať. Okrem vlastných záľub treba vziať do úvahy aj trendy, či už sú to služby, ručne vyrábané tradičné výrobky či bio potraviny.

business.jpg
 
1.deň: Začnite biznis plánom
Plán je dôležitý dokument, ktorému by ste mali venovať viac času, určiť si v ňom ciele, ktoré chcete v podnikaní dosiahnuť. Pomoc nájdete aj na internete.
2. deň: Prieskum trhu
Prieskum trhu má svoj význam, bude vás totiž živiť najbližšie obdobie. A tak sa mu povenujte a urobte ho seriózne, tak zistíte, čo na trhu chýba a či bude o váš produkt záujem.
3. deň: Profesionálne logo je dôležité
Logo firmy by malo byť na profesionálnej úrovni, aby ste dobre začali svoj biznis. Môžete si ho urobiť aj sami pomocou nástrojov a knižnicou ikon v počítači a ihneď si aj vytvorte konto na niektorej zo sociálnych sietí.
4. deň: Vyberte si formu podnikania
Formu podnikania si môžete vybrať, buď budete mať s.r.o. alebo živnosť. Je dobré, ak požiadate o radu právnika, ktorá forma je pre vás výhodnejšia.

přátelství.jpg

5. deň: Minimalizujte náklady
Každé euro je v začiatkoch dobré, a tak v prípade možnosti pracujte doma a na začiatok skúste voľne dostupné softvéry, ktoré sú k dispozícii úplne zadarmo na internete.
6. deň: Začnite s predajom
Tovar ponúkajte aj keď ešte reálne vyrobený nie je, takisto aj svoje služby, aspoň vopred zistíte záujem a množstvo, ktoré budete musieť vyrobiť.
7. deň: Nebojte sa osloviť médiá
Svoj produkt ponúknite médiám, prípadne sa s nimi dohodnite na spustení súťaže, v ktorej výherca získa poukážku na váš produkt.
8. deň: Začiatok vo veľkom štýle
Pomocou je začať podnikať vo veľkom, vytvorte si viac mailových adries a na stretnutia choďte v dobrej nálade a slušne oblečený.
9. deň: Pracujte
Podnikanie vám zaberie celý váš čas, zahŕňa starostlivosť o existujúcich zákazníkov a tiež zháňanie nových, aby firma prosperovala.
10. deň:Zorganizujte párty pre partnerov
Malé úspechy treba tiež osláviť, pozvite priateľov, dodávateľov a partnerov a podeľte sa s nimi o svoje nápady a vízie do budúcnosti.