Ako vyčistiť upchaté potrubie? My vám poradíme.

Určite sa vám to doma stalo niekoľkokrát. Voda v dreze alebo vani odteká pomaly, neodteká alebo sa z odtoku šíri zápach. Vtedy viete, že je potrebné prečistenie potrubia. Ako na to? Ak voľným okom vidíte usadeniny, ktoré sú dosiahnuteľné aj rukou, môžete ich vybrať manuálne. Prípade s použitím tenkých predmetov, s pomocou ktorých sa dokážete dostať hlbšie do odtoku – ihlica, špajľa, pero a podobne. Ak sa odtok skladá z viacerých komponentov, ako je napríklad ochranné sitko, skúste ich rozobrať. V prípade kuchynského odtoku môžete tiež rozobrať celý sifón, ak si na to trúfate a ste zruční. Pozor ale na vodu, ktorá po rozobratí zo sifónu vytečie von.

Drez2

Ďalším praktickým spôsobom čistenia odtokov je použitie čistiacich prostriedkov. Je to veľmi účinné na odolnejšie nánosy špiny, ktoré sa nachádzajú ďalej v potrubí a vy na ne nemáte dosah. Ako prírodné, podomácky vytvorené spôsoby čistenia, môžete pokojne využiť aj suroviny, ktoré bežne nájdete u vás v kuchyni. Skúste napríklad nasypať do odtoku veľké množstvo soli a následne ho prepláchnuť silným prúdom teplej vody. Môžete postup opakovať aj viackrát. Niektoré gazdinky používajú tiež sódu, kypriaci prášok alebo ocot.

Sol

Nedá sa povedať, ktorý spôsob je najúčinnejší a zároveň aj šetrný k samotnému potrubiu. Ak však chcete mať istotu, že kanalizačné potrubie bude správne a stopercentne vyčistené, zavolajte radšej odborníkov na to určených. V Bratislave a okolí volajte AB-krtkovanie Bratislava. Profesionálne čistenie potrubia pomocou krtkovania, vysokotlakovým prístrojom, či kontrola potrubia tv monitoringom. Krtkovanie Bratislava vám zabezpečí, že vaše odtoky budú znova fungovať ako predtým a vy sa zbytočne nemusíte sami namáhať a špiniť si ruky. Nemôžete vedieť, aký veľký je problém, aká odolná je špina a či to sami dokážete vyriešiť. AB-krtkovanie Bratislava preto ušetrí váš čas, aj peniaze.