Ako výhody nám ponúka teplo?


Nech už máte akokoľvek radi zimné sviatky, stavanie snehuliakov či ľadové korčule, faktom zostáva, že väčšina z nás inklinuje skôr ku slnečnému a príjemne teplému počasiu, ktoré nám ponúka oveľa viac možností, ale aj radosti.

plamen

Samozrejme, inak sa dá vnímať predstava zamrznutých okien, na ktoré mráz ako skúsený umelec maľuje svoje umelecké diela, teplé ponožky, horúca čokoláda, koledy, vianočný stromček, punč, filmy a všetko, čo k tomu patrí. Zasa inak vnímame všetku tú zimu, ktorá je pred a po týchto krásnych chvíľach. Pretože tá, už taká očarujúca, lákavá a pohodlná nie je. Okrem krásnych pokojných vianočných sviatkov totižto môžeme hovoriť skôr o počasí podobnému Mordoru. Vietor, dážď, tma, vlhko a samé nepríjemné komplikácie. Dokonca aj krásna, biela snehová prikrývka sa po chvíli zmení na čosi, čierne, špinavé a škaredé popri ceste.
Asi to je hlavný dôvod, prečo má väčšina ľudí viac rado teplo ako zimu. A čo je najpodstatnejšie, zima nám prináša množstvo prijemných aktivít, ktoré sa v daždi, alebo snehovej búrke robiť nedajú. Dá sa dokonca povedať, že tak ako príroda ožíva, ožívame s ňou aj my. Všetky baktérie a vírusy zvyknú zahynúť spolu so zimou a my si môžeme užívať dni prijemného vánku, a slnka a všetkých plodov, ktoré nám ponúka.

špíz

Okrem azda najúžasnejšej vymoženosti tepla – faktu, že môžeme tráviť viac času vonku, ako vnútri, nám toto prijemné počasie poskytuje napríklad: možnosť navštevovať rôzne zaujímavé miesta, ktoré sú počas zimy zatvorené, môžeme ísť kempovať, kúpať sa, navštíviť parky, lesy, zúčastňovať sa festivalov alebo rôznych koncertov a mnoho, mnoho ďalšieho.
A čo takto grilovanie? Kto by už neobľuboval obed v prírode, alebo aspoň vonku na vaše preslnenej terase? a preto, pokiaľ máte možnosť, spravte z neho v letných a jarných mesiacoch pravidlo!

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.