Čo na nechty

Krásne nechty môže mať každá z nás. Prvou podmienkou je, aby boli zdravé a aby sme sa zbavili zlozvykov ako je ich obhrýzanie. K tomu vám môže pomôcť aj pravidelné lakovanie. Keď sa zbavíte tohto zlozvyku, nechty sa vám časom aj pekne spevnia. Ak ich máte stále krehké a lámu sa vám, bude problém v nedostatku vitamínov.

růžové nehty

Zistite, čo vám v tele chýba. Pravdepodobne to bude vápnik, zinok, železo a vitamíny skupiny B. Naj lepšie urobíte, ak zakomponujete do stravy viac ovocia, listovej zeleniny, orechov, rýb a vajíčok. Strava musí byť pestrá, to je základ. Pre podporu a urýchlenie bude najlepšie ak si kúpite vitamíny v tabletách. Nekupujte si ale multivitamíny, investujte radšej do každého zvlášť a poraďte sa aj s personálom v lekárni. Lekárnici sú kompetentní, majú potrebné vzdelanie, takže vám určite budú vedieť dobre poradiť.

Starajte sa o ruky s láskou a pravidelne. Noste všade so sebou krém na ruky, buď prírodný, ktorá vám dodá potrebné živiny aj zvonku, alebo kvalitný krém na ruky a nechty s vitamínmi. Pre ich zdravý rast a spevnenie je vhodné používať výživné laky. Nájdite si ten svoj, nechajte si poradiť, prečítajte si recenzie na internete. Kvalitný výživný lak dokáže spraviť zázraky.

nehty

Dodá vašim nechtom lesk, spevní ich a podporí rast. Pilníkujte ich s mierou a pred každým farebným lakom si dajte najprv výživný priesvitný základ. Laky na nechty nemusia byť drahé, ale dbajte na ich kvalitu. Značiek sú miliardy a farebná škála je naozaj široká. Najlepšie je ak si kúpite rýchloschnúci lak, i keď bude stáť možno o niečo viac, ušetríte s ním veľa času. Myslite aj na to, že všetkého veľa škodí. Nezaťažujte svoje nechty príliš častým lakovaním. Niekedy ich treba nechať aj dýchať. A hlavne kupujte odlakovač bez acetónu.

Nikam sa neponáhľajte a pokiaľ máte nechty v zlom stave, nečakajte zázraky na počkanie. Všetko chce trpezlivosť. Ale keď už budú vaše nechty zdravé a pevné, nevyhadzujte zbytočne peniaze za tie umelé, gélové. Nechajte si svoje, starajte sa o ne a verte, že každý vám ich bude závidieť. I keď metódy na predlžovanie nechtov sú šetrnejšie ako kedysi, stále vám tie vaše vedia pekne zničiť a oslabiť. Krásna žena je zdravá žena a to isté platí i o nechtoch.