Čo robiť keď vás bolí hlava

Najčastejším dôvodom bolesti hlavy je stres. Ani si ho nemusíme uvedomiť. Jediné čo cítime je tupá, pulzujúca bolesť hlavy a netušíme čo je jej príčinou. Ak sa bolesti opakujú často a sú silnejšie a dlhšie rozhodne vyhľadajte lekára. Mohlo by ísť o vážny zdravotný problém. Pokiaľ je ale bolesť spôsobená stresom môžete si od nej pomôcť aj sami.

masáž

Vyhnite sa stresu.
Možno je pre vás stresujúce zamestnanie – musíte stíhať termíny, schôdzky, možno ste si nesadli s kolegom… Pokúste sa zmeniť pracovnú pozíciu, alebo požiadajte o pomoc. Možno vo vás stres spúšťa niečo iné. Snažte sa to identifikovať a vyhnúť sa tomu. Dlhodobý stres okrem bolestí hlavy môže viesť až k depresiám a pocitom úzkosti. V oboch prípadoch už ide o stav, ktorý zasahuje do bežného života a každodenných aktivít.

Zabráňte bolestiam hlavy alternatívnym spôsobom
Čo robiť aby ste zabránili bolestiam hlavy? Spôsobov je niekoľko.
Masáže– masáž vás zbaví napätia a stuhnutého svalstva v oblasti krku, Vďaka tomu sa uvoľníte.
Relax – oddychujte, relaxujte – vďaka tomu prejdete na iné myšlienky a prestanete sa aspoň na chvíľu zaoberať problémami.
Akupunktúra – môžete si ju aplikovať aj doma. Stačí ak si na miesto medzi palcom a ukazovákom budete vyvíjať tlak približne 30 sekúnd. Každým zopakovaním bude bolesť miernejšia a menšia. Tento akupunktúrny bod stláčajte na jednej aj druhej ruke.

bolest hlavy

Kognitívno-behaviorálne terapie– tieto terapia vám pomôžu nie len vyhnúť sa stresu, ale aj to ako ho zvládať. Pomocou nich vás už stresové situácie nedožnú k užitiu tabletky od bolesti.
Aromaterapia– osvedčila sa levanduľa. Nie len že aróma levandule zmierňuje bolesti hlavy, ale aj napomáha k dobrému spánku. Pokiaľ vás prekvapili bolesti hlavy cez deň v práci dajte si jednu – dve kvapky oleja z levandule na zápästie a občas si privoňajte.
Čaj – harmanček, gingo biloba a zázvor– čaj z týchto rastlín vám rozprúdi krv, zlepší priechodnosť ciev a upokoja vás. Ak hľadáte čisto prírodné prostriedky na bolesť hlavy rozhodne to skúste s niektorým z týchto čajov.