Coco Chanel – ako zmenila módu?

Značka, ktorú vytvorila Coco Chanel, vlastným menom Gabrielle Chasnel, je úspešná aj takmer 50 rokov po jej smrti. Impérium vytvorené ženou z chudobného zázemia pretvorilo svet módy v nepredstaviteľných rozmeroch. Chanel priniesla ženám prvky, o ktorých dovtedy mohli len snívať. Nie nadarmo je prezývaná Kráľovná módy.

módní značka.jpg

Mužské prvky

Coco Chanel bola na svoju dobu rebelkou. Nosila krátke vlasy, ktoré postupne spopularizovala medzi dámy z vyšších vrstiev. Jej typickou tvorbou bolo pridanie pánskych prvkov do dámskeho oblečenia. Kúsky však zostávali stále ženské a sexi. Typickým výtvorom módneho domu Chanel je unikátny dámsky tvídový kostým. Elegantný a zvýrazňujúci ženské partie. Tento dámsky kostým sa stal populárnym medzi najväčšími hollywoodskymi hviezdami minulého storočia. Svojou nadčasovosťou a praktickým využitím sa teší popularite dodnes. A bola to práve táto dáma, ktorá spopularizovala námornícke nohavice. Sú široké a veľmi pohodlné.

Malé čierne šaty

Pre všetkým základom šatníka sú nepochybne malé čierne šaty. Tieto šaty sú všestranne využiteľné na množstvo príležitostí. Na nosenie v bežný deň, ale aj na večernú spoločenskú udalosť. Podľa Coco Chanel bolo neznesiteľné skrývať ženské telo pod množstvom látky a korzetov v šatách, aké vtedy všetci nosili. Sama hovorila, že dala ženskému telu slobodu. Malé čierne sa stali prelomom v módnom priemysle. Okrem nich navrhovala košeľové šaty.parfém.jpg

Doplnky

Je málo fotiek, kde by bola Coco Chanel bez svojich obľúbených periel. Perly prestali byť výsadou spoločenských udalostí a stali sa súčasťou bežného nosenia. Kabelky tejto značky sú jedny z najdrahších na svete. Stojí za tým slávne meno a neprekonateľná kvalita spracovania. Chanel boy je tak žiadaný a ťažko zohnateľný, že naň musia dámy čakať v poradovníkoch. Coco Chanel nebola priekopníčkou len pri odevoch. Vytvorila ikonický parfém Chanel No. 5.