Columbia nariaďuje spoločnosti Uber, aby zlepšila bezpečnosť údajov po porušení v roku 2016.

Columbia poskytla aplikácii Uber Technologies na jazdu ktorá sa krúži okolo štyroch mesiacoch, aby zvýšili bezpečnosť svojich údajov. V utorok po tom, čo porušenie údajov v roku 2016 zasiahlo viac ako 260 000 obyvateľov v juhoamerickej krajine, uviedol regulátor obchodu.
Minulý rok spoločnosť Uber súhlasila so zaplatením pokuty vo výške 148 miliónov dolárov v urovnaní dosiahnutom v Spojených štátoch za nezverejnenie veľkého porušenia.aplikace.jpg
Zúčtovanie nasledovalo po 10 mesačnom vyšetrovaní porušenia, ktoré odhalilo osobné údaje z približne 57 mil. účtov vrátane 600 000 čísel vodičských preukazov.
Uber je v Kolumbii obľúbený, hoci vláda tvrdí, že jeho používanie je nezákonné. Krajina zatiaľ konkrétne neupravili dopravné služby, ako je gigant, ale uviedli, že pozastaví na 25 rokov licencie vodičov chytených za prácu na tejto platforme.
Z tých, ktorých údaje boli narušené, je okolo 267 000 obyvateľov Columbie, uviedli vo vyhlásení Dozorná rada priemyslu a obchodu a dodali, že spoločnosť bude mať štyri mesiace na to, aby preukázali, že chránia užívateľov pred podvodným alebo neoprávneným prístupom k ich účtom.
Organizácia by tiež mala vypracovať protokol na riešenie budúcich porušení bezpečnostných dát, školenie svojich zamestnancov v tejto oblasti a zaviesť stály monitorovací systém na určenie toho, či sú nové opatrenia primerané, uviedol regulátor.uber.jpg
Požadované zlepšenia musia byť potvrdené nezávislou treťou stranou vybraním od giganta, uvádza sa vo vyhlásení a budú sa naďalej sledovať až päť rokov.
Kancelária v Kol vo vyhlásení uviedla, že už preukázala miestnym úradom, že „implementovala rôzne technologické vylepšenia bezpečnosti našich systémov“ v roku 2016 a neskôr.
„Zaviedli sme tiež významné zmeny v našej firemnej štruktúre, aby sme v budúcnosti zabezpečili príslušnú transparentnosť pred regulátormi a používateľmi.“