Destinácie, ktoré sú v lete lacnejšie

Tropické miesta
 
Možno by to veľa ľudí nepovedalo, ale jednou z takých destinácií je Punta Cana v Dominikánskej republike. Je známa skôr ako miesto na útek, ale počas leta sú ceny hotelov veľmi nízke a lákavé. Okrem toho má nádherné čisté pláže, pestrý morský svet, zaujímavé miesta, možnosti výletov a rôznych atrakcií.

foťák
 
Druhým teplým a lacným dovolenkovým miestom je Barcelona. Občas sú teploty v Španielsku neúnosné, avšak toto mesto sa nachádza na pobreží, takže sa lepšie znášajú. Podobne ako Punta Cana má mnoho pláží, ale okrem toho tu nájdeme aj množstvo zaujímavých pamiatok – chrám La Sagrada Familia, slávnu pešiu zónu La Rambla či park Guell, ktorá je dokonca v zozname UNESCO.
 
Snívate o dovolenke na Maldivách, ale máte pocit, že to bude príliš drahé? Počas leta tu pretrváva obdobie dažďov, takže hotely sú lacnejšie ako v iné obdobia. Získate skvelú izbu za zlomok ceny a dažde sú rýchle a krátke, takže si užijete aj opaľovanie či kúpanie v mori, kde nájdete množstvo podmorských jaskýň a húfy exotických a pestrofarebných rýb.
 
Pamiatkové miesta
 
Máte chuť navštíviť nejaké veľké európske mesto, ale ceny v Londýne či Ríme sú pre vás príliš vysoké? Možno je dobrou voľbou pouvažovať nad Budapešťou v Maďarsku. Spĺňa všetko z vyššie uvedeného a navyše, keďže nie je práve najväčšou turistickou destináciou počas leta, jej ceny sú viac než prijateľné. Nenájdete tu síce žiadne more, avšak vynahradia to pamiatky, z ktorých je väčšina na zozname UNESCO. Za návštevu určite stoja niektoré wellness centrá či festivaly, ktoré sa tu konajú od apríla do septembra.

santorini
 
Podobne ako Budapešť v Európe,  je za veľkou mlákou jedno veľké, zaujímavé a lacné mesto a tým je Philadelphia.  Nie je častou voľbou turistov, jej cestovný ruch je slabší a preto je aj lacnejšia ako iné mestá v USA. Do zoznamu najznámejších miest, ktoré sa oplatí vidieť, určite patrí Národný historický park nezávislosti, Philadelphia Museum of Art a taktiež Civil War Museum.