Energetická certifikácia Prešov

V dnešnej http://www.spolok-slovenskych-spisovatelov.sk/products/spisovatel-cudzinec-v-dnesnej-dobe/ dobe je energetické ohodnotenie a kategorizácia objektu samozrejmosťou. Táto úprava u nás vstúpila do platnosti už v roku 2008, čím sme sa zaradili do európskych trendov a štandardov. Energetický certifikát je vlastne ohodnotenie energetickej, a teda aj hospodárskej náročnosti budovy či objektu. Môže to byť byt, dom i priemyselná budova.

energetická náročnosť domov

V rámci EÚ sú stanovené isté požiadavky z hľadiska energetickej hospodárnosti, a práve energetický certifikát slúži ako jej doklad. Je nevyhnutnou súčasťou kolaudácie stavby. V preklade to znamená, že tento certifikát potrebujete aj v prípade, že chcete skolaudovať svoju novostavbu, alebo sa uchádzate o rôzne dotácie na obnovu bytu či domu. Tento certifikát musí vypracovať odborník, ktorý je k tomu oprávnený. Spoločnosť Certifikácia budovy ponúka profesionálne služby v posudzovaní energetickej náročnosti a vypracovávaní energetických certifikátov budov. Spoločnosť sídli v Prešove, no služby poskytuje na celom území Slovenska. Energetický certifikát a posudok zahŕňa vypracovanie a ohodnotenie energetickej náročnosti objektu z hľadisku spotreby energie na ohrev vody, vykurovanie objektu, prevádzku vzduchotechniky, klimatizácie, zabudovanej elektroinštalácie i osvetlenie.

energetické triedy

Výsledná hodnota sa udáva v kilowatthodinách na meter štvorcový(kWh/m2) na rok pre celú budovu. Následne je objekt zaradený do jednej zo siedmich energetických kategórií- A0/A1/A, B, C, D, E, F, G. Najlepší je výsledok A a najhorší G. Na internetových stránkach spoločnosti nájdete všetky potrebné informácie, ako samotná certifikácia prebieha, čo je k nej potrebné a iné. Taktiež tam nájdete vzor energetického certifikátu aj s detailnými popismi jednotlivých položiek. Ak máte záujem o vypracovanie cenovej ponuky pre váš energetický certifikát v Prešove či inej časti Slovenska, neváhajte sa obrátiť na spoločnosť Certifikácia budovy. Ochotný personál vám rád so všetkým pomôže a poradí.