IBC kontajnerové riešenia

Skratka IBC pri kontajnerovom označení pozostáva zo začiatočných písmen ich anglického názvu – Intermediate Bulk Container. Ide o špecifický druh prepravných nádrží a kontajnerov, ktoré sa využívajú hlavne na prepravu rozmanitých druhov tekutín. Nájsť ich môžeme najmä v odvetviach, ako je potravinárske, farmaceutické alebo chemické, kde sa do nich umiestňujú rozličné tekuté produkty. Niektoré druhy IBC kontajnerov sú dokonca prispôsobené priamo pre dané odvetvie a prepravu konkrétneho typu obsahu. V potravinárskom priemysle sú napríklad kontajnerové riešenia vyrobené z nezávadného a hygienického materiálu, ktorý umožňuje bezpečnú prepravu potravín.

IBC kontajnery

Potravinové produkty sa v uzatvorenom kontajneri v prípade potreby zabezpečia aj vzduchotesnosťou alebo chladením, aby vydržali neporušené aj dlhšiu cestu a dorazili na miesto určenia v dobrom stave. Pre chemický priemysel sa taktiež prepravné kontajnery prispôsobujú, a to takým spôsobom, že materiál ich vyhotovenia je odolnejší voči chemikáliám.

chemický sklad

IBC kontajnery sa vyrábajú z odolného plastového materiálu, ktorý dokáže uložený obsah ochrániť nie len počas cesty vo vnútri, ale rovnako aj okolie pred jeho možným rozliatím. Plast je zároveň recyklovateľný a opotrebované kontajnery sa vďaka tomu využívajú na výrobu ďalších kusov. Je možné ich zakúpiť v niekoľkých verziách veľkostí, čo sa ich objemu týka. V prípade, že by vás zaujímala cenová ponuka takéhoto prepravného modelu s obsahom napríklad IBC kontajner 1000 l, cena Schoeller Allibert sa pohybuje v závislosti od ďalších špecifík. Medzi tieto špecifiká patria vlastnosti ako sú objem, ale i prispôsobenia pre dané odvetvie alebo doplnky vo forme tesnenia či ventilov. Mnoho kontajnerov je adaptovaných ku šetreniu prepravných nákladov, takže sa dajú na seba naskladať, čím sa šetrí priestor. Po vyprázdnení obsahu je možné ich ešte viac zložiť, čo ušetrí raz toľko priestoru pri spiatočnej ceste.