Je vám známy pravý význam týchto vecí?

Veci každodennej potreby už berieme ako samozrejmosť a zrejme nikomu z nás nezišlo na um porozmýšľať nad ich pravým významom. Každý výrobok je určený na nejaký účel, a tak je na škodu, že sa tým nezaoberáme.
 
tik tak

  • Džínsy

Spomedzi odevov sa džínsy stali najobľúbenejším kúskom šatníka ľudí všetkých čias. Pôvodne boli šité pre robotníkov ako pracovný odev, no postupom času si získali každého, kto s nimi prišiel do styku a dostali sa až na červený koberec. Človeka, ktorý ich na sebe ešte nemal, asi nenájdeme. Všimnite si oblasť okolo vreciek: po bokoch sú umiestnené cvoky. A že načo slúžia? Ich úlohou je spevniť túto časť nohavíc, ktorá sa najskôr prešúcha a vďaka nim vydržia dlhšie.
 

  • Klávesnica

Ťuk ťuk do klávesnice, ale všimli ste si malé výstupky na písmenách F a J? Viete na čo slúžia? No predsa na správne orientovanie sa na nej aj bez nutnosti sledovať ju pohľadom.
 

  • Nádrž na palivo

Majitelia vozidiel si istotne všimli na budíkoch pri ikonke paliva aj malú šípku. Jej smer udáva polohu palivovej nádrže tvojho tátoša, takže hneď je jasné, na ktorej strane auta ju nájdeš.

motorka
 

  • Vrchnák od pera

Dierky na vrchnáku od klasického pera si si určite všimol… Na čo sú tam? Jednoduchý dôvod: v prípade, že vrchnák prehltne dieťa, tak sa neudusí.
 

  • Diera na rúčke hrnca

Ak sa ti dostane do ruky hrniec, tak určite zbadáš na jeho rúčke dierku. Pôvodný zámer  hovorí o možnosti uložiť si do nej varešku, ak ju špinavú nemáš kam inam odložiť.
 

  • Kúsok látky s gombíkom

Kúsok látky s prišitým gombíkom pri novom odeve je primárne určený na to, aby sme mali možnosť vyskúšať si reakciu tejto textílie na prací prostriedok.
 

  • Cukríky Tic Tac

Cukríky pod týmto názvom poznáme už dlhé desaťročia aj vďaka ich obalu, ktorý po celý čas existencie zostal rovnaký, ale úprimne povedané, na trhu nepatrí k najkrajším.  Dávkovanie je uľahčené drážkou pod vrchnáčikom, ktorý je primárne určený na presné vybratie len jedného cukríka. Takže už žiadne vysypávanie do dlane.