Kde je najlepšie surfovanie pre začiatočníkov?

Nemyslite si, že surfovanie je len pre mladých ľudí, ktorí sú strelení, aby robili taký šport. Nie je to tak. Videla som kopec malých detí, starších rodičov či mladé nešportovo založené páry, ktoré chceli vyskúšať niečo nové a zažili kopec zábavy pri výuke a odniesli si netradičné zážitky z dovolenky. A nikdy neviete ako veľmi vás surfovanie chytí a najbližšiu dovolenku budete plánovať práve podľa dobrej destinácie pre surfovanie.
 surfování.jpg
Kam sa vybrať za surfovaním ako začiatočník:
 

  • Portugalsko– jedna zo skvelých európskych destinácií. Krásna príroda okolo, skvelé jedlo a teplá voda a dobré vlny (čo viac si priať) to všetko v mestečku Lagos (Algavre). Ale taktiež dobré sú lokality Peniche a Ericeira či Cascais.

 

  • Španielsko – (Zarautz, La Zurriola, Somo beach) – skvelé jedlo, nádherné pláže a rušný  nočný život. Také je surfovanie v Španielsku. Surfovanie je možné počas celého roku, avšak treba brať v úvahu, že v zimnom období môžu byť vlny príliš veľké pre začiatočníka.

 
 

  • Maroko –  (Taghazout) Legendárne vlny Atlantického oceánu. Skvelý únik pred európskou  zimou s 300 slnečnými dňami v roku v priemere.

 

  • Srí Lanka  – (Weligama, Arugam Bay) surfuje sa najmä na juhu a východe ostrova počas celého roka. Krajina zároveň ponúka nádhernú prírodu.  

 velké vlny.jpg
 

  • Bali – (Canggu, Kuta) – tisíce ľudí ročne cestujú na Bali len kvôli surfovaniu. Právom je Bali označované za meku surfovania pre svoje skvelé vlny avšak možno je lepšie sa vyhnúť davom ľudí vo vlnách v známej oblasti Kuta

 

  • Austrália – (Byron bay) – väčšina ľudí si australana predstaví ako klasického surfistu. Niet divu, pretože v Austrálii surfuje snáď každý. Na plážach som videla malé 7 ročné deti ako jazdia vo vlnách. Všade cítiť a vidieť, že ľudia tu tým žijú. A v Austrálii sa surfuje snáď úplne všade.

 
Lokalít je samozrejme ďaleko viac a tak neváhaj a skús počas dovolenky aj niečo nové. Netreba sa ničoho báť avšak ani podceňovať silu oceánu a preto je na začiatok ideálne si vziať si certifikovaného lektora, ktorý vám všetko vysvetlí.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.