Kúpa počítača na mieru alebo ako sa vyhnúť najčastejším chybám

Pri kúpe počítača existuje hneď niekoľko dôležitých faktorov, ktoré by sme mali zvážiť vopred. Počítač je totiž široký pojem skladajúci sa predovšetkým z rôznorodých parametrov. Investícia do týchto parametrov, ale vlastne i do stránky dizajnu by mala v konečnom výsledku čo najviac zodpovedať tomu, v akej miere a k akému účelu chceme počítač využívať. Bežný lajk, alebo kupujúci, ktorý chce "len kúpiť nejaký moderný počítač" sa môže dopustiť viacerých chýb, respektíve investovať zbytočne vysokú čiastku do vlastností, ktoré k svojej činnosti vlastne ani nebude využívať a naopak, v jeho prípade potrebné parametre nemusia byť na dostatočnej úrovni k relevancii vysokej investície.

dítě

Ako sa týchto chýb nedopustiť a ako kúpiť počítač na mieru?
V tomto článku si predstavíme najčastejšie chyby, ktorých sa pri kúpe tohto produktu dopúšťame. Skúsme sa im vyhnúť a investovať efektívne.
Na základe médií, e-shopov, internetových článkov,… sa s určitosťou zoznámite s nadmieru perfektnými, skvele vyzerajúcimi, odporúčanými a populárnymi zostavami,… táto charatkeristika je v podstate pravdivá, ale nevýhodou je vysoká cena, vo vašom prípade možno zbytočne vysoká cena. Chcete využívať počítač na internet, písanie, filmy, hudbu a tieto bežné veci? Verte, že v tomto prípade môžete vyberať z podstatne nižších cenových kategórií.

Ďalej vám odporúčam položiť si otázku- Som vášnivý gamer?
Gamer neznamená hrať hry na facebooku, solitaire, či nejaké zábavky,… tie spustí i ten najlacnejší "črep". Gameri investujú nemalé peniaze do najnovších a najvýkonnejších vinštalovaných grafických kariet a do drahých a najvýkonnejších parametrov, len aby mohli pravidelne a vášnivo hrať tie najnamakenejšie videohry. Ak sa k tejto sorte neradíte,… investujte oveľa menej, zbytočnosťou by asi bola aj extra investícia do  pridanej grafickej karty.

monitor

Procesor- Vždy je lepšie investovať do počtu jadier, než do samotného čísla pred GHz. Čím viac má procesor jadier, tým je stabilnejší výkon a lepšie zvláda viac funkcií súčasne. Zabránite tak prípadnému sekaniu či výpadku aplikácií.
Softvér- Predajca vám môže vnútiť napríklad otravný antivírus za mesačné poplatky alebo iné programy, ktoré potrebovať nebudete. Načo? Bežný operačný systém ponúka všetky potrebné funkcie. Investovať môžete až časom a to do konkrétneho programu, aký budete potrebovať naozaj a ktorý bude ponúkať skutočné privilégiá ( k profesionálnej práci alebo tvorbe).