Lekcia elegancie: aké oblečenie si môžete vybrať na let a čomu sa vyhnúť?

Operátori odporúčajú príchod na letisko 2,5-3 hodiny pred odletom. Cestovanie lietadlom môže trvať dlho. Napríklad let do Turecka trvá 2-3 hodiny. Existujú však rozsiahlejšie trasy. Preto je vašou úlohou obliecť sa tak, aby ste vyzerali dobre v rovnakom oblečení aspoň 6 hodín. Vzdialenosť medzi letoviskami môže byť niekoľko tisíc kilometrov. Je preto lepšie, aby vaše oblečenie bolo čo najpohodlnejšie.

letadlo

  • V čakárni a kabíne pred štartom môže byť dosť horúco. Táto nevýhoda je známa cestujúcim ekonomickej triedy. Samotný let sa uskutočňuje pri teplote + 20 … + 24 C. Chcete pohodlne lietať? Pamätajte si, že v kabíne sa ľudia často prechádzajú. Vylúčte ultra krátke topy a mini šaty.
  • Obmedzený priestor je ďalšou funkciou, ktorej čelia cestujúci ekonomickej triedy. Tu sa šírka sedadiel pohybuje od 43 do 81 cm. Aby ste sa cítili pohodlne, vyhnite sa našuchoreným sukniam a viacvrstvovému oblečeniu s bohatou výzdobou.
  • Máte letenku do business class? Noste čo chcete. Sedíte na stoličke až do šírky 86 cm, bude to pre vás výhodné, pretože vzdialenosť pre nohy dosahuje 220 cm.
  • Na letisku sa predávajú kompresné ponožky a pančuchy. Pomôžu vašim cievam a tepnám pracovať normálne. Môžete sa o to postarať samozrejme aj pred cestou a lacnejšie.
  • Najlepším riešením sú prirodzené tkaniny.  Zahrejú v chladnej kabíne a pomáhajú vašej pokožke dýchať v dusných pasážach a čakárňach. Vyberte si oblečenie s malým množstvom elastánu (5%). Takéto výrobky sa dobre rozťahujú a udržiavajú svoj tvar.
  • Uprednostňujte ľahké tkaniny – bielizeň, bavlnu, šifón, hodváb. Dýchajú dobre a zabezpečujú termoreguláciu. Vyhnite sa syntetike, pretože po dlhom letu budete určite cítiť potrebu urýchlene navštíviť sprchu.

cestování
Móda si vyžaduje, aby moderná žena v každej situácii vyzerala skvele. Ak sledujete trendy, vyraďte tepláky. Na palube lietadla budú neprimerané.