Máte zlú erekciu?

Mužská potencia je charakterizovaná ako schopnosť k pohlavnému styku, v širšom zmysle aj ako schopnosť k splodeniu potomka. Na jej posilnenie, zlepšenie a podporu existuje viacero spôsobov, pričom medzi zaujímavé, overené a prirodzené patrí aj cvičenie na potenciu. Jeho cieľom je hlavne zlepšenie erekcie, stoporenia a prekrvenia pohlavného údu, ale aj podpora lepšieho ovládania ejakulácie a vyvrcholenia počas pohlavného styku. Ak chcete vedieť, ktoré cviky na potenciu sú najlepšie, ako sa cvičia, alebo aj to, akým ďalším spôsobom je možné potenciu či erekcie podporiť, v tomto článku vám to povieme. Slovo potencia je odvodená z latinského označenia potentia, čo znamená moc, schopnosť, výkonnosť či spôsobilosť. V oblasti sexuálneho života sa pod tým myslí hlavne schopnosť mať pohlavný styk a schopnosť rozmnožovať sa. Jedno sa od druhého oddeliť nedá. Najvyššiu mieru potencie a sexuálnej aktivity majú muži obvykle medzi 20. a 40. rokom života, po 40-tke už začína ich výkonnosť v tejto oblasti upadať. To je aj dôvodom, prečo sa jej treba venovať, hoci do veľkej miery je takýto pokles prirodzený. Súvisí predovšetkým s poklesom hladiny testosterónu, ktorý ovplyvňuje sexuálny apetít aj výkon.

banana-1238713_1920

Medzi najčastejšie problémy súvisiace s potenciou a ich prejavy potom patria čiastočná porucha erekcie, ktorá sa prejaví nedostatočným stoporením, pomalším nástupom alebo krátkym trvaním. Druhým problémom súvisiacim s potenciou je nízke libido, čiže nízky sexuálny apetít, čo v praxi znamená nižšiu chuť na pohlavný styk, čo tiež vplýva na erekciu. Horšou poruchou je už strata erekcie alebo vážnejšie problémy s jej dosiahnutím, tvrdosťou a udržaním, najvážnejším problémom je úplná erektilná dysfunkcia. Nakoľko s potenciou súvisí aj plodnosť, medzi časté problémy patrí aj jej pokles, čo má súvis so zníženou tvorbou spermií alebo zhoršením ich pohyblivosti. Cviky na zlepšenie a posilnenie potencie zahŕňajú viacero techník a cvičení s pôsobením na erekciu a stoporenie, ale aj na ovládanie ejakulácie a celkovú kontrolu penisu. Ich účinnosť je samozrejme individuálna, základom je cvičiť ich pravidelne a dlhodobo.

Couple_2_2048x2048

Tieto cviky a cvičenia na potenciu sú najčastejšie. Najznámejšími cvikmi sú Kegelove cviky. Toto cvičenie spočíva v krátkom stiahnutí a uvoľnení svalstva panvového dna, ktoré kontroluje napríklad močenie. Cieľom cvičenia je podpora ovládania ejakulácie aj zlepšenie kvality erekcie. Na zlepšenie kvality erekcie sa využíva aj cvičenie zvané jelqing. Toto cvičenie sa robí v stave miernej erekcie, pričom jeho cieľom je akoby „dojenie“ penisu ťahaním zdola nahor http://bibleatlas.org/nahor.htm celou zovretou dlaňou. Podporuje sa tak lepšie prekrvenie penisu. Na podporu potencie sa dajú využiť aj niektoré jógove cviky, či už na erekciu, prostatu alebo ejakuláciu. Sem patria hlavne špeciálne polohy pri sedení, pri ľahu na bruchu alebo pri státí, napríklad pozície dosky, hlbokého predklonu alebo sviečky. Skvelým cvikom na podporu zdravej ejakulácie je cvik zvaný Masters-Johnson. Počas cvičenia dráždite stoporený penis jednou rukou tak, že palec budete mať na uzdičke a v momente, keď sa bude blížiť vyvrcholenie, zatlačíte ju a zovriete žaluď. Ak ide o ďalšie cviky, na posilnenie svalstva panvového dna pomáhajú aj drepy s obojručnými činkami, na posilnenie erekciezas pravidelný tréning stoporenia a na podporu spermiogenézy sú najlepšie rýchle šprinty s prestávkou na kliky.