Narušenie reťazca správnych pochodov v organizme spôsobuje ochorenie

O zdravej strave a životnom štýle sa toho napočúvame každý deň dosť, informácie o tom, čo nám prospieva a čo nie sú dostupné v každom médiu, ktoré máme k dispozícii. Všetci vieme, že základné živiny, ktoré v strave potrebujeme, sú bielkoviny, tuky a cukry, tie sa v tele rozkladajú na menšie čiastky a krvou sa dostávajú do buniek, pričom vzniká energia.

Prírodné produkty v mnohých podobách

Diabetes mellitus, teda cukrovka, patrí medzi civilizačné ochorenia, má rozmanitý pôvod, spôsobuje ju nedostatočné pôsobenie a vylučovanie inzulínu, hlavným príznakom je zvýšená hladina glukózy v krvi dlhodobo. Ak hodnota cukru v krvi pri jej náhodnom určení je viac ako 11mmol/l, vtedy už hovoríme o tomto ochorení. Diabetes 2.typu spôsobuje znížené vylučovanie inzulínu, a tým porušenie funkcie B-buniek, inzulínovú rezistenciu a slabé pôsobenie hormónov v žalúdku a v črevách.

Akékoľvek zdravotné ťažkosti však človeka psychicky aj fyzicky unavujú, preto s nimi treba bojovať a využiť na to všetky dostupné prostriedky. Medzi osvedčené patria aj výživové doplnky, ktoré uľahčujú diabetes cukrovka Nutrifit priebeh ochorenia a do organizmu dodávajú prospešné látky.

Gymnema sylvestre star je výživový doplnok, ktorý pomáha kontrolovať telesnú hmotnosť, podporuje metabolizmus tukov a glukózy, zároveň znižuje chuť na sladké. Ide o prírodný produkt. Je určený predovšetkým pre ľudí, ktorí majú genetické predispozície k cukrovke, trpia obezitou a nadváhou a trápia ich poruchy metabolizmu. Základ produktu tvoria rastliny, ktoré využíva aj ajurvédska medicína už vyše 2000 rokov.

Telesná aktivta podporí zdravie

Gymnema sylvestre je výborná v boji :

-s nadváhou

– s vysokou hladinou cukru v krvi

– vysokým rizikom vzniku cukrovky

– proti resorpcii glukózy a mastných kyselín, ktoré sa nachádzajú v tenkom čreve

– s premenou cukru na tuky

– s vysokým rizikom vzniku aterosklerózy a pri znižovaní hladiny krvných lipidov

Výživový doplnok nie je vhodný pre tehotné či dojčiace ženy a pre deti, zároveň treba dodať, že ktorékoľvek výživové doplnky nenahrádzajú pestrú stravu, iba napomáhajú ich pozitívnym účinkom.