Nedostatky práce za počítačom

Kancelárska práca je pohodlná. Práve kvôli nej väčšina z nás študujúcich študuje, aby sme mohli pracovať v pohodlí našej kancelárie, na pohodlnej kancelárskej stoličke a nemuseli dvíhať ťažké veci alebo chodiť hore dolu v akomkoľvek počasí. Takýto typ práce nás však aj o veľa oberá. Ak napríklad ani nechodíte do práce peši, ale neustále sa vozíte autom, je viac ako pravdepodobné, že máte nedostatok pohybu, samozrejme, pokiaľ vo voľnom čase nešportujete. Ak teda máme manuálnu prácu, rozum si oddýchne, ale naopak nohy musia zabrať a keď kancelársku, pohyb treba doplniť nejako inak. Akými spôsobmi to môžete zvládnuť?

internet.jpg

  • Choďte peši– Ako ďaleko bývate od miesta, kde pracujete? Ak je to kilometer, kilometer a pól, neváhajte, a aspoň občas, z času na čas nechajte kľúče od auta doma a do práce sa jednoducho prejdite. Ako sa vraví, chodenie je najlepší druh športu o ktorom ani vlastne nevieme, že ho vykonávame.
  • Vynahraďte si to vo voľnom čase – namiesto toho, aby ste si doma sadli pred televíziu, skúste sa ísť vo voľnom čase napríklad poprechádzať so svojím psom, alebo si zabehať do parku, poprípade odviesť sa na bicykli do lesa. Odvďačí sa vám nie len vaša kondička a postava, ale aj vaše psychické zdravie.

počítač.jpg

  • Obedné prestávky trávte v parku– hodinová obedná prestávka je tiež výborný spôsob ako si vynahradiť zameškané vo forme čerstvého vzduchu. Zmeňte preto prostredie, ak neobedujete v pracovnej jedálni, ale chodievate na obedy niekam do reštaurácie, alebo si do práce nosíte vlastné obedy, neváhajte a aspoň na obed sa prejdite niekam do prírody, čo je nablízku.
  • Netrávte čas doma na počítači alebo mobile – ak pracujete na počítači, neustále s niekým musíte telefonovať, alebo stále niečo vybavovať a objednávať, aspoň doma, vo voľnom čase si nájdite iný druh zábavy. Skúste napríklad čítať knihy alebo cvičiť jógu.


Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.