Podstata pestovania

Často som myslela na to, čo by som robila, keby som mala viac voľného času. Kam by som šla, ako by som trávila čas doma. A nakoniec som si uvedomila, že ja toho voľného času mám akurát tak dosť, len ho neviem efektívne využiť tak, aby som s tým bola spokojná. Zažili ste to niekedy aj vy? Jednoducho som sa necítila na to, aby som bola šťastná z toho, kde môj voľný čas naozaj je. A občas je to viac, než len ťažké. Verte tomu, že je to pravda.

skleněné zábradlí

Začala som teda rozmýšľať, ako by som mohla trávuť ten voľný čas, ktorý vo svojich rukách naozaj pevne držím. A prišla som na to, že by som mohla napríklad niečo vypestovať. Dnešná doba je naozaj perfektná tým, že môžete všetko v poriadku pestovať aj vo svojom byte. Ale vedela som, že s mojou fóbiou z výšok ma asi zachráni iba balkonove zabradlie. Je to určite neuveriteľné, ale fakticky som sa vďaka tomu necítila až tak vysoko, ako som pravdepodobne naozaj bola. A to bolo perfektné. S fóbiami nie je veľmi dobrý nápad bojovať, ale môžete niečo urobiť preto, aby tie veci proste šli presne tak, ako si to vy sami predstavujete. Je to v prvom rade hlavne o tom a o ničom inom.

prosklené zábradlí

Tešila som sa z toho, že aj keď nie všetko vyzerá presne tak, ako by som chcela, niečo je isté. A to je určite presne môj pohľad na túto vec. Bola som šťastná, že konečne môžem niečo vypestovať a že môžem svoj voľný čas tráviť presne tak, ako som vždy chcela. A to teda tým, že budem robiť niečo efektívne, niečo, čo sa naozaj robiť oplatí. To je skutočne niečo, na čo je spoľahnutie. Nikdy by som si to nepomyslela, ale záhradkárčenie, aj keď len takéto malé, je úžasne uspokojujúce. Asi to však pochopia len ľudia, ktorí sami niečo pestujú a ktorí vedia, koľko nervov a driny je za tým. Inak to asi nikto nikdy nepochopí. Takže, vzdávam hold všetkým záhradkárom. Robíte úžasnú prácu a obdivujem vás.