Prečo byť žienkou domácou

Takéto povolanie by na strednej škole asi neobstálo. Už od detstva sa na nás chrlia možnosti a princípy, podľa ktorých musíme žiť ako ženy. Síce emancipácia hrá hlavnú rolu v dvadsiatom prvom storočí, no zabúda na emancipáciu tých žien, ktoré chcú byť svojím povolaním ženy v pravom zmysle.

kráska

  • Ak sa aj vy bojíte, ako budú reagovať vaše kamarátky na skutočnosť, že si viac užívate domácnosť ako prácu za počítačom, nie ste samé. Veď ponuky práce málokedy zhliadajú k bežným mamičkám a gazdinkám. Táto práca akoby zanikla spolu s možnosťou žiť pre rodinu. Bohužiaľ, mnohý to berú ako hanlivé a nedostačujúce, ak sa život ženy točí len okolo muža a detí. Príkladom môže byť revolúcia v sedemdesiatich rokoch minulého storočia. Ženy, ako obeť modernizácie spoločnosti, prestali byť hlavným pilierom domácností a životov ich rodín. Namiesto toho sa spoločnosť zafixovala na produktívnejšiu prácu, ktorá prináša hlavne peniaze, nie spokojných ľudí a dobre vychované deti.

matka

  • Ak ste v pozícii, že si môžete tento životný štýl dovoliť, neváhajte. Či už vás partner zarába dostatočne, alebo to od vás vyžaduje, existuje aj možnosť, že budete pracovať z domu alebo na pol úväzku. Ak si chcete plniť svoj sen domácej gazdinky, tak sa logicky nemôžete zaujímať o pozície, ktoré vyžadujú úplné zanietenie a všetok voľný čas. Mnohé ženy to v mladosti prehliadajú, a neskôr, s príchodom rodinky, nedokážu udržať rytmus, ktorý od nich svet vyžaduje. Preto je dôležité brať do úvahy rodinu, aj keď ste ešte slobodná a toho pravého len hľadáte.

  • Čo však robiť ak váš partner nesúhlasí? V takomto prípade si to overte ešte pred tým, ako sa spolu rozhodnete žiť. Nič nie je ťažšie, ako udržiavať lásku, ak sa dvaja ľudia v zásadných veciach nezhodnú. Netreba sa hanbiť za svoje túžby, ktoré sú neraz prirodzenejšie ako tie, ktoré sa umelo tvoria prostredníctvom televízie a sociálnych sietí.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.