Prestaňte sa ľutovať a skúste sa premôcť

Každá jedna žena si týmto nekonečným kruhom prešla minimálne raz. Od zajtra začnem chudnúť, od zajtra nefajčím, od zajtra sa venujem viac svojej rodine a podobne. Tým vytrvalejším s pevnou vôľou a odhodlaním sa výsledok dostavil za niekoľko týždňov, lenže čo tie ženy, ktoré sa začínajú neustále od znovu?
V prvom rade je dôležité sa prestať ľutovať a urobiť všetko, čo je vo vašich silách. Začať treba najprv tým, že si to všetko vyjasníme vo svojej vlastnej hlave, keď budete o zmene presvedčená pôjde to omnoho jednoduchšie.

dívka

Môžeme sa baviť na tému „chudnutie“. Redukcia váhy nespočíva v tom, že si naordinujete detox, hladovku, alebo ryžovú diétu. Je nutné pochopiť princíp zdravého životného štýlu a stravovania. Tak nejako všetko so všetkým súvisí a naštudovať si teóriu vám istotne nebude na škodu. Práve naopak. Na internete je toho neúrekom, len si to treba všimnúť. No nedajte sa zlákať rôznym marketingovým ťahom, mám na mysli produkty na chudnutie, ktoré vám stopercentne nepomôžu a zaplatíte za ne úplne zbytočne.

Musíte vedieť čo chcete a čo očakávate. Myslite na to, že neschudnete z jedného dňa na druhý, veda aj samotné pribúdajúce kilá na vašej postave ste nenazbierali za mesiac. Napíšte si drobné ciele na papier, odfoťte sa do mobilu v spodnej bielizni a pomerajte sa v jedno ráno ešte pred raňajkami, aby ste videli progres. Napríklad vypijem denne dva litre vody, alebo nebudem si sladiť kávu, to by ste mohli reálne a jednoducho splniť, nie? Je to len o zvyku.

běh

Ak chcete chodiť cvičiť, nevyhovárajte, že nemáte s kým. Spoliehajte sa sama na seba, kamarátka za vás neschudne. Ak sa odhodláte všetko pôjde ľahšie a zrazu sa vám objaví naokolo veľa možností pohybu a aktivity. Len sa treba na to zamerať. Nemusíte sa ísť každý deň potiť do fitka, stačí ísť každý deň na hodinku sa prejsť. Samotnú chôdzu buď občas zrýchlite, alebo ju striedajte s poklusom. Ak kočíkujete dieťa zastaňte a dajte si desať drepov. Mohlo by vás baviť aj cvičenie doma, na internete nájdete mnoho motivačných videí, pre začiatočníkov aj pokročilých. Hlavné je si nájsť čas a prestať sa vyhovárať. Keď sa vám nechce ísť cvičiť, spomeňte si na to, že keď skončíte budete spokojná a hrdá na seba, že ste to zvládla. Pohyb je návykový.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.