RGB led pás

RGB led pás Ledprodukt sa stáva čoraz populárnejším, pretože dokáže krásne osvetliť miestnosti alebo vytvoriť príjemnú útulnú atmosféru. Ľudia ho umiestňujú hlavne do obývačiek, kde je ideálny na večerné chvíle pri filme. RGB je skratka pre red, green, blue – teda v preklade – červená, zelená, modrá. Práve tieto farby sa nachádzajú na led páse. Okrem nich však môže svietiť na bielo alebo na ostatné farby, ktoré vznikajú zmesou červenej, zelenej a modrej.

rgb-vodeodolne-led-pasy-450x450

K led pásu dostanete aj ovládač, ktorý ma na starosti miešanie farieb. Okrem klasického svietenia led pás dokáže aj tvoriť farebné efekty. Tie zabezpečuje tiež ovládač, a medzi tie najčastejšie patria napríklad „chameleón“, teda automatické striedanie farieb, „padajúce cencúle“, alebo „efekt rieky“. Medzi efektové programy patrí postupné zhasínanie, svetelný had či postupné zapínanie. V najlepších RGB led pásoch nájdeme až okolo 130 rôznych programov a efektov. Síce led žiarovky nevyžarujú teplo, odporúča sa pás umiestniť na vodivý podklad. Práve preto sa zvykne predávať aj s hliníkovou páskou alebo s hliníkovými lištami. Zvyčajne sa životnosť pásu pohybuje okolo 30 000 hodín, čiže ak by svetlá svietili celý deň bez prestávky, vydržal by nám až 1250 dní. Šírka jedného pásu býva približne 10 mm, no nájdete aj užšie alebo naopak, širšie pásy.

strop3

Okrem domácností sa tento produkt využíva najmä v kluboch, v zábavných podnikoch či reštauráciách. Je veľmi výhodný, nakoľko poskytuje nenáročné zmeny farieb, rôzne typy efektov či intenzitu svetla. Ani cena pásu nie je príliš vysoká a pohybuje sa približne okolo 8 eur na jeden meter. Priemerná dĺžka, ktorú ľudia potrebujú býva 5 metrov, závisí to však od účelu svietiaceho pásu. Bežne sa predáva na internete, ale nájdete ho aj v kamenných predajniach domácich potrieb. Ak chcete oživiť váš domov, RGB led pás je určite skvelá a cenovo výhodná možnosť.