S dobrým úmyslom, ale mimo

Muži a ženy sú v niečom podobní, ale v mnohom sa aj líšia. Asi preto sa hovorí, že protiklady sa priťahujú a odlišní sme preto, aby sme sa navzájom dopĺňali. V čom sa ale spravidla nezhodneme a vyplývajú z toho často aj menšie či väčšie nedorozumenia sú darčeky, ktoré si navzájom dávame. Muži sú stvorenia, ktoré radi a aj najčastejšie myslia prakticky. Pojem „romantické prekvapenie“ im často nič nehovorí.
naštvaná žena
Samozrejme, sú aj svetlé výnimky a všetky ženy by si želali mať takého chlapa pri sebe, alebo aby ten ich aspoň raz začas preukázal svoj zmysel pre romantiku a stal sa z neho hrdina „zo zamilovaného filmu“. Ale veľmi často sa muži na svet pozerajú triezvymi očami a aj darčeky pre ich ženy berú skôr z praktického hľadiska. Ale nielen praktické darčeky môžu vyvolať v žene vlnu nevôle. Ktorými darčekmi teda muži skôr „prestrelia“ ako potešia?
Ø Jednými z nežiadúcich darčekov pre ženy sú praktické dary v zmysle vysávačov či kuchynského zariadenia. Ženy môžu mať totiž pocit, že sú v domácnosti brané ako kuchárky a upratovačky, nie ako rovnocenné životné partnerky.
Ø Ďalším nevhodným darom je vec, ktorú vyslovene žena nechce, alebo ktorá bola narýchlo kúpená, pokiaľ si partner spomenul na sviatok svojej drahej na poslednú chvíľu. Môže to byť napríklad CD s hudbou, ktorú partnerka nemá rada či kniha o niečom, čo ženu absolútne nezaujíma kúpená cestou domov v novinovom stánku.
Ø Pokiaľ je muž šetrný, mal by si túto svoju vlastnosť odpustiť aspoň čo sa týka darčeka pre svoju polovičku. Nie je potrebné kupovať drahé dary, ale určite je fajn, keď si žena na bonboniére nenájde veľkú svietiacu nálepku „AKCIA“.
Ø Rovnako sa nemusí stretnúť s porozumením permanentka do fitka či na kozmetiku, čo môže u ženy vyvolať dojem, že sa už partnerovi nepáči a mala by so sebou niečo začať robiť.
dárečky s mašličkami
Je veľa možností, ktorými môžu muži svoje partnerky potešiť, ale aj nahnevať. Pokiaľ ale svoju partnerku muž pozná dokonale, nemalo by sa mu stať, že urobí alebo daruje niečo, čo by sa nestretlo s porozumením. A ženy by si mali tiež uvedomiť, že muž si nevie vyčítať z ich myšlienok to, po čom túžia a nemali by dávať svoje sklamanie najavo, pokiaľ vedia, že darček bol venovaný z lásky.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.