Sklo sa stáva populárnym doplnkom interiéru

Materiál ako sklo je dnešnej spoločnosti veľmi dobre známy, predsa ľudia sa ho naučili taviť už okolo roku 3000 p.n.l. No vtedy s vysokou pravdepodobnosťou ešte netušili, akým dokonalým spôsobom ho budeme využívať dnes, v 21.storočí a najmä za posledné roky, kedy je tento zaujímavý materiál súčasťou moderných interiérov.

dům

K známym a vlastne voľným okom viditeľným vlastnostiam skla sa radí predovšetkým priepustnosť svetla, okrem toho pôsobí čistým a sympaticky jednoduchým, no v podstate veľmi elegantným dojmom, najmä v spojení s interiérom. Z tohto hľadiska musím každopádne spomenúť jeho stále populárnejšie využitie v spojení sklenené dvere. Práve v tejto podobe využitia zbadáme a predovšetkým oceníme jeho kvality detailnejšie, najmä čo sa týka príťažlivého dizajnu s dávkou luxusu, ktorý dokáže oživiť okolitý priestor.

Nebudú dvere zo skla príliš labilné a nebezpečné?
V prípade sklenených dverí sa stalo samozrejmosťou a vlastne povinným bezpečnostným výrobným štandardom kalenie skla, ktoré výraznou mierou zvýši ich bezpečnosť a samotné kalené sklo je následne niekoľkonásobne odolnejšie voči rozbitiu, respektíve voči možným nárazom. V skratke- ak by ste ho chceli rozbiť, museli by ste sa o to úmyselne snažiť (a ani vtedy by jeho rozbitie nebolo jednoduché). V prípade, ak by sa sklo predsalen rozbilo, rozsype sa na malinké, vlastne neškodné zaoblené časti, nečakajte žiadne ostré črepy.

sklo

Sklenený dizajn sa dá zdokonaliť
Dvere zo skla a vlastne sklenený materiál pôsobí očividne elegantným dojmom, čisté číre sklo ukáže po vizuálnej stránke prestížne, to však neznamená, že sa nedá spestriť. Práve materiál zo skla nám umožňuje následné úpravy, konkrétne pieskovaním, lepením fólií alebo priamou tlačou. Napríklad spomenutým pieskovaním sa na sklenený materiál prenesie požadovaný vzor, grafika, logo, obrázok,… čo môžeme využiť k dekoratívnym účelom, ale takisto v prípade reklamy alebo grafickej vizitky (vo firme).

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.