Špeciálna spálňa, špeciálne pre vás

Svoju spálňu by ste mali milovať najviac zo všetkých miestností vo vašom dome. Je to miesto kde spíte a spánok je základom života. Asi viete, že jednu tretinu života prespíme. Mnohí to vnímajú ako mrhanie časom, no v skutočnosti, je to presne naopak. Počas spánku naberieme nové sily do nového dňa. Prídeme na iné myšlienky, necháme oddýchnuť našu hlavu aj telo. Spánok je nepochybne dôležitý, no na to, aby bol aj príjemný, budete musieť niečo urobiť. Čo? Hneď sa to dozviete.
Žena v bielej nočnej košeli sedí na posteli s bielym posteľným prádlom a smeje sa.jpg

Postieľka naša každodenná

V posteli spíme, v posteli sa budíme a aj zaspávame. Dalo by sa povedať, že v posteli vykonávame, minimálne tri úžasné činnosti. O tých ďalších hovoriť nebudeme. Preto by ste svojej posteli mali venovať dostatok pozornosti. Nemyslíme tým to, že jej máte čítať na dobrú noc alebo ju hladiť. Ide skôr o správny výber, pohodlný a kvalitný matrac, príjemnú posteľnú bielizeň a dobrý vankúš.
alt=“Veľká spálňa s veľkou posteľou a veľkými oknami.jpg“ src=“https://sjm.sk/wp-content/uploads/img_a308116_w16644_t1573571907.jpg“ style=“max-width: 67%; max-height: 67%;“>

  • Začneme matracom, ktorý zohráva asi najdôležitejšiu úlohu. Všade sa dočítate o tom, ktoré matrace poskytnú dobrú oporu chrbtici, ktoré materiály sú na spánok vhodnejšie a tak ďalej. Problémom je to, že každý pri spánku preferuje niečo iné. Niekomu sa môže spať dobre napríklad na pamäťovej pene, no zároveň má problémy s dýchaním, takže potrebuje matrac z iného materiálu. Ak to máte podobne, nepochybne popremýšľajte nad matracom na mieru. Matrace na mieru nie sú rozdielne len vo veľkosti, ale práve v použitých materiáloch a iných špecifických požiadavkách, ich budúcich majiteľov.
  • Poďme k vankúšu. To je totiž ďalšia podstatná vec vo vašej posteli. Vankúš by nemal byť príliš mäkký ani príliš tvrdý. Dajte si pozor hlavne na to, v akej polohe sa nachádza vaša hlava. Mala by byť zarovno so zvyškom tela.
  • Paplón si väčšinou vyberáme podľa toho, či je nám pod ním teplo alebo nám pod ním nie je príliš teplo. To je správny prístup. Pri paplóne by vás malo zaujímať najmä to a ešte aj materiál, z ktorého je vyrobený. Ideálne sú prírodné materiály, ktoré nie sú zdraviu škodlivé a dokážu vpíjať pot.