Svetelné pásiky sme doposiaľ nepoznali, no stali sa veľmi populárne

O tom, že LED technológia už nastolila nový smer vo vývoji svetelnej techniky, niet pochýb, presviedčame sa o tom každý deň a všade, kde potrebujeme osvetliť priestor umelým svetlom. Halogénové žiarovky a všetky ostatné typy svetelných zdrojov už patria do minulosti, lebo dnes sú trendom LED svietidlá, spomedzi nich sú mimoriadne obľúbené RGB pásy.

Tenký pásik farebnej hry

Rozžiariť miestnosť v správnej intenzite a vhodným odtieňom farby je vecou dobrého vkusu, citu pre kreativitu a dizajnové vnímanie celého priestoru ako celku. Klasické žiarovky, panely, trubice či reflektory sú známe aj led pasy rgb z dôb minulých, no LED pásiky sa stali prevratnou novinkou a spôsobili ošiaľ v možnostiach osvetľovania priestorov a predmetov. Základné odtiene bielej sa používajú aj pri LED pásoch, no okrem nich sa do pozornosti zákazníkov dostali RGB LED pásiky, ktoré sú na rozdiel od tých obyčajných oveľa výraznejšie, pretože sa vyrábajú vo farbách.

RGB je skratka anglických výrazov pre farby: červenú, zelenú a modrú, a práve tie využívajú pásiky na to, aby dokázali vytvoriť čarovnú hru farieb v miestnostiach alebo na predmetoch. Diaľkový ovládač je sprostredkovateľom funkcie zmeny intenzity farby, zapínania a vypínania, voľby zmeny farebného odtieňa, stmievateľnosti, ale aj nastavenia plynulého prechodu z jedného odtieňa do iného a jeho rýchlosti. Všetky tieto vlastnosti posúvajú pásiky do kategórie dizajnových svetiel, ale vďaka dobrému výkonu sú vhodné aj ako náhrada za hlavný zdroj svetla.

Akýkoľvek priestor nimi ožije

Práve LED pásiky sa veľmi rýchlo inštalujú a nie sú pritom potrebné žiadne klince ani vŕtačky, na miesto určenia ich jednoducho nalepíte obojstrannou lepiacou páskou na ich zadnej strane. Ich subtílna konštrukcia ich predurčuje na umiestnenie aj do priestorov, kde sa halogénové svietidlá nedostali, za garniže, rámy zrkadiel či obrazov, pod poličky, do vitrín a podobne. Takto si dokážete vytvoriť veľmi originálnu atmosféru v priestore podľa vašich predstáv a momentálnej nálady.