Televízie budú mať novú podobu

Kvality televízie zvykneme posudzovať predovšetkým na základe kvality obrazovky a jej rozlíšenia. Lenže k dokonalému zážitku predsa potrebujeme i zvuk. A práve toto je kvalitatívna stránka, ktorú bežný zákazník a popravde i výrobca tak trochu prehliadal, alebo jej venoval iba vedľajší význam. To však rozhodne nemôžeme povedať o novej OLED TV výrobcu Philips ( konkrétne Philips OLED903), ktorý uzavrel spoluprácu s anglickou spoločnosťou Bowers and Wilkins vyrábajúcou kvalitné reprosústavy. Tie budú po novom súčasťou každého modelu Philips OLED TV.

tv

Nespokojnosť so zvukom u bežných plazmových TV, alebo jeho slabší efekt sme doteraz mohli vyriešiť pripojením domáceho kina, alebo pripojením kvalitnej sady reproduktorov či soundbaru. Takýto postup však už nebude potrebný!
Zakúpením nových TV zákazník kúpi dva v jednom. Teda kvalitu obrazu, ktorá je u TV prvoradá, ale zároveň i kvalitné ozvučenie, aké bude jeho súčasťou na základe disponujúcich reproduktorov na spodnej lište pod obrazovkou. Nepôjde však iba o bežné interné reproduktory, ale o skutočne kvalitné ozvučenie. V podstate o kvalitný soundbar zabudovaný pod obrazovkou.

•         Túto technológiu okrem výrobcu Philips už predstavil aj Panasonic na svojich takisto nových OLED TV, či televízory BeoVision Eclipse.
A zaiste aj sami z vlastnej skúsenosti viete, že s kvalitným ozvučením, respektíve so soundbarom alebo podobnou alternatívou je celkový zážitok z pozerania určite efektívnejší a zaujímavejší, viac vás vtiahne do deja a prinesie bohatší zážitok. Ten rozdiel zbadáte najmä vtedy, ak by ste danú reprosústavu odpojili. Myslím, že by vám určite začala chýbať. V prípade spomenutých OLED TV však pripájať ani odpájať nič nemusíte, kvalitná reprosústava je ich súčasťou.

sledování TV

•         Podobnú technológiu začínajú praktizovať aj výrobcovia notebookov, ktoré mali podobný nedostatok v podobe kvality zvuku, ako tomu bolo u TV. 

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.