Ten správny čas mať dieťa neexistuje

Otázky okolia a zaručené rady, že je ten správny čas pozná každý z nás. Celé vaše okolie, každý rodinný príslušník, každý známy, každý sused vie úplne najlepšie, čo je pre vás správne. Ako prvé prichádzajú rady kedy by ste sa mali usadiť, nájsť si vážnu známosť. Keď sa vám to podarí, všetci vám radia kedy je správny čas na zásnuby a následne na svadbu. Po svadbe máte chvíľku len pre seba, žiadna otázka neprichádza, ste mladomanželia a užívate si spoločný život. Po nejakom období to ale začne odznovu, zaručené rady kedy je ten správny čas na dieťa.

pár

Existuje niečo také ako správny čas na dieťa?Biologické hodiny vraj tikajú v každej žene a raz dotikajú. Ich tikot sa však stále predlžuje. Dámy, ktoré boli kedysi na dieťa vraj už staré, sa dnes stávajú prvorodičkami. Naopak sú medzi nami také, ktoré majú dieťa ihneď po skončení školy, alebo ešte počas nej. Niekedy sa odkladanie otehotnenia naozaj neoplatí, keďže čoraz viacej párov sa stáva vplyvom životného štýlu a prostredia neplodnými. Keď zistia, že nemôžu mať deti, alebo ich budú mať len s veľkou dávkou šťastia a snahy, často ľutujú, že čakali a odkladali čas mať dieťa na neskôr. Prvoradé bolo lepšie bývanie, potom dovolenky, potom užívanie života. Nemusia si však nič vyčítať a hlavne by nemali počúvať okolie. Každý si musí najskôr upratať pred vlastným prahom a potom súdiť iných. Stres s výčitiek nikomu nepomôže a môže byť dokonca psychickou blokádou pri otehotnení.

dítě

Nikde nie je napísané, že každý na svete sa musí stať rodičom. Sú páry, ktoré sa rozhodnú dobrovoľne nemať dieťa. Je to ich vnútorný pocit a rozhodnutie. Môže ich k tomu viesť viacero dôvodov. Napriek tomu, že dieťa nemajú, žijú krásny život a sú spokojní. Netreba ich ľutovať a ani odsudzovať. Potom sú tu dvojice, ktoré deti nemôžu mať. Keď vyskúšajú všetky zázraky medicíny, overené aj neoverené spôsoby ako mať dieťa, rezignujú. Niektoré dvojice si napokon dieťa osvoja, či adoptujú. Iné neunesú tlak a rozídu sa. Ani ich neodsudzujte, či neľutujte. Nikto na svete nemá recept na šťastný život. Na život nie je návod. Žite ho najlepšie ako viete, s čistým svedomím a to správne pre vás príde v ten správny čas.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.