Turecko

Turecko- fantastická krajina , miesto stretnutia Európy a Ázie. Nádherný kus zeme, kde nájdete:

  • Hory
  • Nádherné nížiny
  • Rozsiahle stepi
  • Polia
  • Plantáže

A hádam všetko načo si človek spomenie. Turisti tu chodia ale hlavne za morom. Nájdu tu:

ledovce

  • Čierne more
  • Egejské more
  • Marmarské more
  • Stredozemné more

Čakajú na vás:
·         Trója
·         Istanbul
·         Side
·         Belek
·         Antalya
·         Alanya
·         Lara
·         Ankara
 Oplatí sa Vám Navštíviť tzv. bavlníkový hrad Pamuklale vytvorený z vápenca. Nie je síce taký biely ako na obrázku, ale stojí za to ho vidieť. Máte radšej zelenú prírodu? Nechajte sa zlákať na plavbu Zeleným kaňonom po rieke Manavgat do úžasného pohoria Taurus.

Máte radšej ruch mesta?
Alanya  je rušným mestom a čulým turistickým strediskom. Oplatí sa vidieť a nakupovať v meste Side, alebo ísť do antického mesta Aspendos. Krásne a moderné mesto aj letovisko je Belek, vhodný pre milovníkov golfu.
Nemáte radi dlhé transfery? Pre Vás je tu Lara naozaj iba pár minút od letiska. Čakajú Vás tu prenádherné hotely najkrajších tvarov, aké vedia postaviť iba Turci.  
Turecko poskytuje najlepší pomer ceny ku kvalite. Ak navštívite raz Turecko –nebudete chcieť ísť nikam inam. Platí to ale iba v prípade, že ste si vybrali kvalitný hotel s vynikajúcimi službami.
Tam máte naozaj pocit, že Vás vidia radi, že sa o Vás s radosťou postarajú tak , aby ste sa cítili fantasticky. Čo sa mi páčilo ale najviac bol fakt, že s rovnakou starostlivosťou( možno ešte väčšou) sa starali o tureckú klientelu. To nám chýba. Vieme obskakovať Američanov, Nemcov, Rakušanov , skrátka cudzincov. Menej sa ale naši hotelieri starajú o nás. Mali by sme ich poslať do Turecka, aby videli či to starostlivosť o zákazníka.

turecko

Strava je vo väčšine hotelov prispôsobená európskej klientele. Býva veľmi dobrý výber jedál, je dostatok zeleniny, ovocia, šalátov. Nechýbajú veru ani zákusky. Zdajú sa Vám sladké? Nebojte sa – nie je to cukor, ale med. Vynikajúci je výber tureckých špecialít. Chutia hlavne gozzleme, ktoré v jednotlivých hoteloch pečú pod šiatrom najčastejšie miestne ženy a plnia ich syrom, bylinkami, alebo ich robia na sladký spôsob. Sú to také chutné posúchy. Dajte si ich s čajom. Je fantastický, silný. Pozor teda – kto nemôže silný čaj- nech si ho radšej riedi vždy priloženou vriacou vodou.