Tvrdohlavosť u mužov

Každá žena vo vzťahu s mužom skôr alebo neskôr zistí, akú má partner povahu, akým je človekom. U mužov sa príznaky tvrdohlavosti zvyknú prejaviť rýchlejšie a sú ľahšie odhaliteľné ako u žien.

výstava

Môže za to genetika
Možno je to dané geneticky, pretože sa muži nevedia dlho pretvarovať a svoju „pravú tvár“ odkryjú skôr, ako by si možno sami želali. Potom sa svoje vlastnosti už nesnažia ani zakrývať, čím sa nám ľahšie podarí objaviť skutočnú stránku ich povahy, a tak sa dozvedieť, akého muža vlastne máme po svojom boku. Mnoho mužov býva svojráznych a tvrdohlavých, len neradi si nechávajú od iných radiť a ak urobíte niečo proti jeho presvedčeniu, hneď je „oheň“ na streche.

názor

Postavenie v spoločnosti
Komplex týchto vlastností sa spája so silnejším pohlavím hádam už od nepamäti a nezbavili sa ich dodnes. Muži sa týmto postojom snažia poukazovať na svoje „ego“ a silnú osobnosť a tiež ubrániť svoje dominantné postavenie v spoločnosti. Veľký dôraz kladú na to, ako sú v spoločnosti vnímaní a aké postavenie majú voči iným ľuďom. V momente, ako sa zoznámia s novou známosťou, sa prejaví táto ich vlastnosť. A to nehovoríme len o stretnutí so ženami, ale platí to, aj ak sa zoznámia s rovnakým pohlavím. Muži medzi sebou vo svojich partiách vedia veľmi dobre odhadnúť akí ľudia sa skrývajú medzi ich kamarátmi a aj to, či sú tvrdohlaví. Túto svoju vlastnosť si medzi sebou dávajú jasne najavo a pri každom stretnutí celej partie si tvrdohlavo vymieňajú svoje názory, ktoré sa ženám nemusia vždy páčiť.

oslava

Testosterón a tvrdohlavosť
Túto vlastnosť má podľa vedeckých výskumov na svedomí mužský hormón nazývaný testosterón. Ten má na svedomí celkové správanie mužov v spoločnosti, aké miesto a postavenie si v nej vybudujú, a to vlastne znamená, že značne vplýva na tvrdohlavosť mužov, ktorá ich sprevádza celý život. Partnerky by sa s tým mali vyrovnať a podľa možnosti túto mužskú vlastnosť aj tolerovať.