Venujte čas i zábradliu!

Pri tomto prvku v bývaní si množstvo ľudí nedá záležať a vyberie len niečo, čo splní svoj účel a teda bude nás sprevádzať pri ceste po schodoch a zabezpečí bezpečnosť. Existuje však široká paleta materiálov, ktoré dokážu zmeniť celkové vyžarovanie domácnosti a upriamia pozornosť všetkých návštev.
Materiály ktoré môžete využiť sú napríklad:

zábradlí

  • Drevo
  • Kov
  • Sklo
  • Plast
  • Lano

Čím netradičnejšie to pojmete, tým lepšie. Nemusíte sa upnúť na klasické drevené zábradlie. Čo tak použiť brezové palice? Je to prírodný prvok, ktorý je v súčasnom bývaní veľmi populárny a práve breza je zaujímavá i sfarbením.
Môžete osloviť stolára ktorý vám pripraví všetko na mieru alebo sa s touto úlohou skúste popasovať sami a okrem dobrého pocitu z vašej šikovnosti i čo to ušetríte.
Ďalším skvelým nápadom je využitie rôznych tvarov, nemusí ísť priamo len o rovné palice, skúste sa pozrieť na internete je množstvo inšpirácie ktorá pracuje s rôznymi tvarmi, ktoré rozbijú uniformitu celku.

Ak  ste prírodný typ a nepáči sa vám náš nápad s brezovými palicami, čo tak vyskúšať lano? To je taktiež v súlade s naturálnym pôvodom a určite ho nenájdete u každého keďže ide o vskutku trochu extravagantný kúsok.
Medzi kúsky lana umiestnite kvetináče s veľkými rastlinami a o to viac to u vás bude pôsobiť ako v divočine. Ak máte širšie schodisko skúste na jeho okraje postaviť len kvetináče, ktoré budú zároveň pôsobiť ako zábrana a na druhej strane dostanete množstvo zelene ktoré vám neukrojí z priestoru.

schody

Ak chcete miestnosť opticky zväčšiť, v tom prípade skvele poslúži sklo, ktoré je priesvitné a nevytvorí teda bariéru ktorá priestor zmenšuje. Je však náročnejšie na údržbu, pretože ho budete musieť pravidelne umývať.
Na vybraných príkladoch aspoň vidíte, aké detaily dokážu ovplyvniť celkový dojem z bytu či domu.
Tak čo poviete, oslovili sme vás s nejakým našim tipom? Veríme že áno, teraz sa už len pustiť do práce!

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.