Vyhľadávač Bing bol obvinený z rasizmu a anitsemitizmu

Tie najväčšie technologické firmy sa musia podriadiť pravidelným inováciám v prípade, ak si chcú svoje prvenstvo alebo vysokú priečku svetového záujmu udržať i naďalej a nenechať sa zosadiť menšími, mladšími, no dravými spoločnosťami s veľkým potenciálom. V tomto prípade sa hrá naozaj o detaily, možno by ste neverili, aké detaily dokážu rozhodovať napríklad o tom, aký webový vyhľadávač sa stane najpoužívanejším a naopak, ktorý začne strácať na verejnom záujme. Bežný človek zväčša používa jeden, maximálne dva vyhľadávače, ten najznámejší je Google, no okrem neho sa relatívnej popularite teší aj Bing (com).

sociální média

Mimochodom, Bing je výtvorom veľmi známej spoločnosti Microsoft, ktorú určite netreba predstavovať bližšie. Každopádne Google mal podľa viacerých užívateľských skúseností donedávna výhodu v tom, že podával bližšie možnosti hľadania na základe automatického doplnenia textu v podobe najpravdepodobnejších hľadaní. V tomto smere tak pochopiteľne nesmel zaostávať ani Bing, lebo ako som naznačil, tieto detaily sa poukážu na celkovej popularite a návštevnosti. Microsoft tak posilnil svoj vyhľadávač Bing aj o túto vlastnosť, respektíve nástroj a všetko sa zdalo byť v najlepšom poriadku až do doby, kedy užívateľom nezačali vyskakovať automatické výrazy hľadania s politicky nekorektnými, či nesympaticky a odpudivo pôsobiacimi doplnenými spojeniami.
Najväčší škandál vyvolal údajný antisemitizmus a rasizmus. Dokonca padali obvinenia, že správcovia vyhľadávača Bing inklinujú k týmto vlastnostiam inklinujú. To sa však ukázalo ako nepravdepodobné obvinenie, no každopdádne šlo o chybu, za ktorú sa Microsoft ospravedlnil a prisľúbil, že daný problém vyrieši.

sociální sítě

O čo išlo konkrétnejšie?
Napríklad pri vyhľadávaní slova jews (židia) sa ako top odporúčané hľadanie ukázalo spojenie "Evil Jew" (Diabolský Žid) alebo "Jewish People are Evil" (Židia sú prevtelené zlo), k top hľadaniam vyhľadávač podsunul i otázku "Why are Jewish People Evil?" (Prečo sú Židia zlí?). Nevraviac o tom, že článok na špici hľadania odkazoval na stránku, ktorá oslavovala hromadnú smrť židov počas druhej svetovej vojny.