Založenie alebo kúpa s.r.o.

Začínajúci nádejní podnikatelia, ale aj skúsení živnostníci možno ucítia príležitosť, ku ktorej však budú potrebovať firmu, respektíve obchodnú spoločnosť. Takýto podnikateľský subjekt, s ktorým bude možné právoplatne rozbehnúť obchod, resp. zamýšľaný biznis. A v takomto prípade si teda obchodnú spoločnosť môžu založiť a prípadne využiť k tomu účtovanie založenia sro, alebo si môžu už založenú a pripravenú firmu kúpiť.

  • Aj v prípade, že chcete takúto firmu kúpiť a ušetriť si tak kopec času a administratívneho vybavovania, je vhodné, aby ste vyberali z ponúk špecializovaných spoločností, ktoré sa takémuto predaju venujú a prípadne k tomu poskytujú aj doplnkové služby a pomoc so založením s.r.o.

Žena za počítačom

A to je dôležité hlavne pri kúpe firmy s históriou, ktorá by tak mohla novému majiteľovi priviesť zo svojej minulosti aj nejaké nesplnené záväzky a pohľadávky. Hoci je pravda, že firma s históriou je zas dobrá pre tých podnikateľov, ktorí sa potrebujú preukázať niekoľkoročným fungovaním na trhu. Hold je pre nich aj spomenuté riziko a práve preto je dôležité, aby ste takýto podnikateľský subjekt vyberali z ponuky skúsených a overených predajcov- ktorí pred predajom všetky záväzky a pohľadávky takejto firmy vyčistili a predávajú ju- ako sa hovorí- čistú.

Pokiaľ aj napriek tomu cítite nedôveru ku kúpe obchodnej spoločnosti s históriou, je tu potom aj ďalšia možnosť- v ponuke nájdete takzvané ready made s.r.o.

  • To znamená novozaložené obchodné spoločnosti s ručením obmedzeným, ktoré sa jednoducho založili preto, aby sa následne mohli „pripravené“ predávať.

Obchodné stretnutie

Pripravené, čo znamená, že hoci sa s ready made s.r.o. spravidla nepodnikalo a nemali by mať za sebou reálnu podnikateľskú históriu, tak prešli svojim založením. Z jednoduchého dôvodu- aby boli atraktívne pre podnikateľov, ktorí potrebujú eseročku v čo najkratšom čase a chcú sa vyhnúť dlhým byrokratickým postupom pri jej zakladaní.