Na Twitteri hnutie pro-life vyhráva

Cyber-security firma F-Secure analyzovala 24 miliónov twelov publikovaných medzi 4. decembrom 2018 a 13. februárom 2019. Bola objavená mnoho "anorganických" aktivít – vrátane nadmerného retweeting uskutočneného roboty alebo falošné účty. Obe strany dostali zosilnenie, ale pro-Leave oveľa viac ako pro-Remain. Twitter odmietol komentovať zistenia.

twittwr

"Významný počet účtov mimo Spojeného kráľovstva bol zapojený do pro-Leave konverzácií a retweet aktivít," napísali výskumníci vo svojej správe, ktorá bola publikovaná online. Tím sa však nedomníval, že existuje dostatok dôkazov, ktoré by dokázali, že prebieha koordinovaná kampaň na manipuláciu verejnej mienky.
"Aktivita, ktorú sme našli na strane" Leave "v rozhovore s Brexitom, bola celkom odlišná od organickejšieho vzhľadu v rozhovore" Remain "," povedal Andy Patel na F-Secure. „Náš výskum prinajmenšom ukazuje, že existuje celosvetové úsilie medzi krajnými pravicami, aby sa rozprúdila strana„ Leave “.“

„Zosilnenie na pravú stranu“
Twitter účty boli považované za spojené s krajnou pravicou, keď publikovali tweety, ktoré odkazovali na najpravdepodobnejšie spravodajské zdroje, alebo keď napríklad vyjadrili podporu jednotlivcom, ako je napríklad anti-islamský aktivista Tommy Robinson.

Určenie, či účty boli založené na UK, bolo zložité – ale v mnohých prípadoch vedci dokázali napríklad ukázať, že účet bude aktívny počas nočných hodín v UK. Alebo americké mestá budú nastavené ako verejné umiestnenie účtu.

Podobná asociácia s Amerikou bola prítomná v dátovom súbore pre-Leave tweety pred referendom Brexit 2016, podľa Kaliny Bontchevovej na University of Sheffield.
"Do diskusií boli zapojené aj americké pravicové účty," povedala. Zatiaľ čo mnohé z účtov podporujúcich pro-Leave a ďaleko-pravicové názory sa zdali byť založené na USA, Profesor Jason Reifler na univerzite v Exeteri povedal, že vzorce aktivity boli v súlade s taktikou, ktorú používajú ruské troll farmy.

apliakce

Bolo však ťažké vedieť, či takéto správanie na Twitteri malo nejaký vplyv na politikov alebo širokú verejnosť, dodal. "Nájdeme veľmi málo dôkazov o tom, že napríklad falošná spotreba správ mení preferencie hlasovania ľudí alebo ich pravdepodobnosť voliť," povedal pre BBC.
Bolo však možné, že zmena on-line rozhovoru v subtílnych, ale dôležitých spôsoboch, mohla ovplyvniť napríklad novinárov a politikov, ktorí zase môžu mať väčší vplyv na zvyšok spoločnosti.